Sir Ağda

Sir Ağda çam reçinesinden üretilen yapışkan, ısı ile akışkanlık kazanan doğal bir epilasyon ürünüdür.

Düzenli olarak sir ağda yaptırmanın en önemli faydası cildin kendi kendisini yenileme işlemini çabuklaştırması. Ölü deri ve kirler atıldıktan sonra cilt daha rahat nefes alıyor, toksinler daha rahat atılıyor, cilde parlaklık ve canlılık kazandırıyor.

Tüm epilasyon yöntemleri içinde en sağlıklısı sir ağdadır. Diğer yöntemler kıl köklerinin güçlenmesine neden olur ve uzun vadede daha kıllı bir vücut yaratır. Sir ağda kullanan bir kadının kıllarındaki zayıflama nedeniyle epilasyon süresi ve epilasyon sıklığı giderek azalır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurulan yöntemlerden sir ağda, oldukça hijyenik ve pratik bir çözümdür. Ağda uygulaması sırasında cildiniz, her bölgede aynı hassasiyeti göstermez.

Sir Ağda işlemine başlamadan önce işlem yapılacak bölgenin temiz olması, tüm kozmetik kalıntılardan arındırılmış olmasına özen göstermek gerekir. 

Pudrasız ağdalar oldukça güçlü olan ağdalardır. Bu nedenle bacaklarda rahat kullanılır. Ancak hassas bölgelerde ve ciltlerde uygulama yapılırken bol miktarda pudralama yapılması gerekir. İnce pudralı ağdalar ise, az miktarda pudra içerir. ulaması sırasında cildin her bölgesi aynı hassasiyeti göstermez. Kullanılacak ağda çeşidini belirlerken tek dikkat edilecek husus, cilt veya bölge hassaslaştıkça, ağdanın içerdiği pudra miktarının ya da ağdadan önce sürülecek pudra miktarının artması gerektiğidir.

Eğer cilt hassas ise, pudralı ağdalar tercih edilmeli veya ince pudralı/pudrasız ağdanın altına bol miktarda pudralama yapılmalıdır. Talk Pudra her sir ağda uygulamasında gerek duyulan önemli destekçilerden biridir.

Sir Ağda işlemi uygulamak istediğiniz bölgeye göre seçilmiş ağdayı, kılların çıkış yönüne mümkün olduğunca ince sürmek gerekir. Ağda kağıdını kılların çıkış yönünün tersine ne çok hızlı ne çok yavaş tek seferde çekmek gerekir.

Ağda kağıdının kenarı ile ağda kalıntılarının üzerine tampon yaparak kabası temizlenen cilde Sir Ağda Temizleme Yağı uygulanır. Sir ağda işlemi sonrasında cildin üst tabakasında oluşan yanma hissini azaltmak ve bölgeyi rahatlatmak için bölgeye rahatlatıcı ve nemlendirici losyonlar da kullanılabilir.

Uzman kadromuz İstanbul Ataşehir'deki Diva Güzellik Salonu'nda en güzel ve hijyenik şartlarda sizlere Sir Ağda uygulaması sunmaktadır.