Makyaj

Doğru yapılan bir makyaj herkesi ama istisnasız herkesi daha güzel yaparken yanlış yapılan makyaj ise güzeli de çirkinleştirir ve hatta yaşlı gösterebilir.

Güzellik ve makyaj kültürel olduğu kadar bir simetri işidir ve bir ışık oyunudur. 

Makyaj yapmak bir sanattır, boya küpüne dönmek değildir. 

Bayanların pek çoğu makyaj yapar. Çünkü bakımlı ve güzel görünme isteği doğalarının bir parçasıdır. Elbette makyaj yapmayı sevmekle, onu doğru uygulamak arasında farklar vardır.

Makyaj esnasında pudra kullanırken cildinizin doğal görünmesi için cilt tipini iyi tanıyıp, doğru ürün kullanılmalıdır.

Kuru bir cilt tipi için cildinize nem sağlayacak sıkıştırılmış pudra kullanılmalıdır. Yağlı bir cildi içim ise şeffaf toz pudra kullanmak yağlanmaya karşı daha etkili olacaktır.

Yuvarlak bir yüzü ince ve uzun göstermek için allığı elmacık kemiklerinin altından şakaklara doğru yayarak şakaklara da allık uygulanır. Allık yumuşak ve yuvarlak hareketlerle sürülmelidir.

Küçük gözlerde açık renkleri tercih ederek gözler daha iri gösterebilir, iri gözler için ise koyu renk far ve kalem uygulamasıyla istenilen görüntüye ulaşabilinir.

Ruj uygulamasında kullanılan renkli kozmetiğin altına fondöten yardımıyla dudak şeklini kamufle edip istenilen dudak şekli oluşturabilinir.

Rimel sürerken fara rimel bulaştırmamak için başın yukarı kaldırılması gerekmektedir.

Her dudak şekline, her tonda ruj uygulanmaz. Dudaklar inceyse açık renk ruj sürülerek daha dolgun bir görünüm elde edilir, dudaklar kalınsa koyu renkli rujlar daha ince göstereceği için açık renkten kaçınmak gerekir.

Diva Güzellik Salonu olarak makyaj eğitimlerimizi İngiltere'de 3 sene Southampton Solent University de makyaj öğrenimi bitirmiş Melissa Chartan dan aldık. 

Melissa Chartan makyaj konusunda profesyonel olarak çalışmakta ve bu farklı makyaj teknikleri konusunda farklı zamanlarda eğitim vermektedir.

Ataşehir Güzellik olarak sizleri de bu farklı makyaj tekniklerimizi demek üzere Diva Güzellik Salonu'na bekleriz.