Cilt Bakımı

Günlük hayatta stresten, hava kirliliğinden, sigaradan, düzensiz beslenme, yaş faktörü, düzensiz uyku vs etkenlerden dolayı düzenli cilt bakımı önem kazanmıştır. 

Etkili bir cilt bakımı için önce cilt tipinin belirlenmesi gerekmektedir. Cilt bakımı için kullanılacak ürünler, cildin yağlı, karma, kuru ve hatta hassas olmasına göre değişiklik göstermektedir. Eğer cilt tipinizi bilmiyorsanız mutlaka cilt tipini belirlemek gereklidir.

Cilt temizliği, cilt bakımının en temel basamağıdır. Cildinizi her gün temizleyin. Kendi cilt tipinize uygun olan bir cilt temizleyicisini seçmek yeterli olmayacaktır. Ayrıca size iyi geleni bulmak için birkaç temizleyici kullanmanız gerekebilir. Bunun yanında sıvı yüz temizleyiciler çok daha iyi sonuç vermektedirler. Yüz sabunları her ne kadar yüz için tasarlanmış olsa da bazı kişilerin ciltlerini kuruturlar. Bu nedenle genel olarak sıvı yüz temizleyicileri kullanmak daha uygun olacaktır.

Özellikle ergenlik döneminde 2 ayda bir de olsa yapılan cilt bakımı, gözenekleri temizler, cildin nefes almasını sağlar.  Cildiniz bakımının en doğal ve en masrafsız yolu iyi bir nemlendirici ve gün içerisinde uzmanların tavsiye ettiği kadar su içmek. Bu kadar basit ve güvenilir bir yol izleyerek, cildinize fayda sağlamış olursunuz.

Cilt bakımı için uygulanacak peeling gözenek tıkanmaları, kuru cilt ve sivilce tedavisi için çok etkilidir. Peeling ürünleri küçük minik parçacıklar içerir. Bu parçacıklar, ölü deriyi kaldırmaya yardımcı olurlar. 

Tonikler, canlandırıcı, gözenek sıkılaştırıcı, cilt parlatıcı etkilere sahiptir. Toniklerin birçok işe yarar özelliği bulunabilir. Asıl önemli olan, sizin bu özelliklere ne kadar ihtiyacınızın olup olmadığıdır. 

Cilt bakımında son basamak ise nemlendirmektir. Cilt bakımı deyince, her zaman nemlendiricilerden bahsedilir. Bu aslında size cilt bakımı için, nemlendirmenin ne kadar önemli olduğu konusunda fikir verebilir. Cilt tipiniz ne olursa olsun, cildinizin neme ihtiyacı vardır. Yağlı ciltler sahipleri bile, yağsız bir nemlendirici ile ciltlerini nemlendirmelidir. Sadece yüzünüz değil, vücudunuz da nemli olmalıdır. Cildiniz bu adımı tamamlamak için gereken süre sıklığını size gösterecektir. Sıkı ve kuru gibiyse, biraz nemlenmeye ihtiyacı var demektir. Nemlendirme dozunda olmalıdır. Aksi halde cildinizi nemlendireyim derken kurumasına neden olabilirsiniz.

Güneş koruyucunuzu kullanmadan sokağa çıkmayın. Bunu sadece güneş kremiyle yapmanıza gerek yok. UV koruması içeren günlük nemlendirici de seçebilirsiniz. Yalnız UV korumalı nemlendiriciler 7/24 kullanılmak üzere tasarlanmıştır değildir. Geceleri bu nemlendiriciyi kullanamayacağınızı unutmayın.

Salonumuzda profesyonel kabin bakım ürünleri Sothys ile yapılan uygulamalar ile cildinizin sağlıklı, temiz ve canlı bir görünüme kavuşması sağlanır.

Sothys dünyada 110 ülke ve 15.000 seçkin güzellik merkezi, enstitüsü ve SPA’larda uzmanlar tarafından tercih edilen, konusunda öncü lider bir marka.

Diva Güzellik Salonu cilt bakımı için sizleri İstanbul - Ataşehir de bekliyor.